Najlepszą, najbardziej pobudzającą wyobraźnię zabawkę są klocki Lego! Dzięki małym elementom, które można układać w najróżniejsze budowle, a figurki dołączone do zestawu mogą przeżywać rozmaite przygody wymyślone przez dzieci w zbudowanej przez nich scenerii. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się specjalne zestawy dla starszych dzieci lego mindstorms, które zachęcają do zabawy z fizyką i informatyką.

Jeżeli ktoś mówi, że nauka poprzez zabawę jest niemożliwa, to nie widział zestawów lego mindstorms, które dostarczają dziecku nie tylko niesamowitej frajdy i radości z zabawy, ale również pomagają w pobudzaniu ciekawości do otaczającego świata i nauki.

Czym jest zestaw lego mindstorms? Ta duńska firma połączyła swoje najpopularniejsze zabawki, czyli klocki z najnowszą technologią. W efekcie tej synergii dzieciaki mają możliwość wybudowania swojego pierwszego robota, a dzięki odpowiedniemu systemowi mogą zmusić go do poruszania się, rozmawiania i różnych innych rzeczy! Jest kilka rodzajów robotów, a postępowanie zgodnie ze szczegółową instrukcją budowania z klocków w 3D umożliwi poznanie nowej dziedziny, jaką jest robotyka! Fascynująca i wciągająca zabawa gwarantowana!

Nowoczesna technologia, to nie tylko pilot sterujący robotem. To także wykorzystanie różnych możliwości i dostrzeżenie w dojrzewającym pokoleniu “Z” niesamowitej pasji do działania i urządzeń mobilnych. Dlatego, aby robot miał wykonywać różne wyobrażenia dziecka, najpierw należy go odpowiednio zbudować, a później skorzystać z telefonu komórkowego i pobrać odpowiednią aplikację. Dodatkowo najmłodsze pokolenie jest bardzo społecznościowe. Korzysta z różnego rodzajów mediów, dlatego Lego stworzyło specjalny portal z forum, na którym można nie tylko dzielić się swoimi pomysłami z innymi, ale również czerpać wiedzę od przyjaciół z całego świata. Dzięki temu Lego po raz kolejny łączy, a nie dzieli.

lego mindstormsJeżeli chcesz, aby Twoje dziecko pobudzało swoją wyobraźnię na różne sposoby i nie zniechęciło się trudnymi tematami z fizyki czy innych dziedzin nauki, to pokaż mu świat w zupełnie nowej odsłonie. Lego mindstorms, http://neorobot.pl/pl/lego-mindstorms-ev3, to świetny przykład zabawy poprzez edukację. W dodatku takiej, w której to nauka wciąga bardziej niż samo budowanie robota!