Karnisze sufitowe - do czego i gdzie?

Jesteś na etapie urządzania domu i już z zapartym tchem podziwiasz firanki lub zasłony? Musisz pamiętać, że wymagają one towarzystwa karnisza, który umożliwi nie tylko ich montaż, jak również właściwą ekspozycję. Karnisze odgrywają fundamentalną rolę w dekoracji okna, dlatego warto dokonać właściwego wyboru, który będzie pasował zarówno do charakteru wnętrza, jak również do rodzaju tkaniny.

karnisze sufitoweJakie rodzaje karniszy występują na rynku?

W sklepach z wyposażeniem wnętrz można znaleźć karnisze ścienne(http://www.forestpolska.com/karnisze-elektryczne.html), które montuje się w ścianie nad otworem okiennym lub karnisze sufitowe, których konstrukcja bazuje na wspornikach i szynach. Najczęściej są one wykonywane z metalu, plastiku lub drewna, co pozwala dopasować je do charakteru pomieszczenia.

Czy warto zdecydować się na karnisze sufitowe?

Wbrew panującym przekonaniom karnisze sufitowe nie są przeżytkiem. Montuje się je przy użyciu odpowiedniego wspornika (wspornika sufitowego), który zapewnia stabilizację konstrukcji. Karnisze sufitowe to doskonałe rozwiązanie we wnętrzach, w których okna zostały zamontowane na całej powierzchni ściany lub w przypadku braku możliwości przytwierdzenia karniszy na ścianie okiennej. Ten rodzaj karniszy jest dostępny w wersjach rurowych, apartamentowych, a także przesuwnych.