Istnieje wiele różnych przedmiotów, które mogą być wykorzystywane zarówno w domach, jak również w miejscach pracy. Jednym z takich przedmiotów jest biała tablica, dziś dostępna praktycznie w większości sklepów z akcesoriami papierniczymi czy biurowymi. Sprawdzi się ona w domu, gdzie jest dziecko, jak również tam, gdzie partnerzy mają sporo obowiązków i muszą je jakoś podzielić. Bez wątpienia sprawdza się również na rozmaitych kursach czy w miejscach pracy. Jak można ją stosować?

Na początek warto wiedzieć, że białe tablice mogą służyć zarówno do pisania, jak również przyczepiania różnych rzeczy. Pisanie zazwyczaj następuje w przypadku, gdy dobierzemy odpowiednie narzędzia – zazwyczaj pisaki, które można ścierać na sucho. Do przyczepiania rzeczy niezbędna jest powierzchnia magnetyczna – takie tablice czasami są nieco droższe, ale mimo wszystko mogą być bardzo dobrą inwestycją. Dodatkowo, warto mieć na uwadze, że warto dopłacić kilka złotych za dodatkowe bolce na górnej krawędzi, czasami zastępowane odpowiednimi zaciskami – pozwalają one przytrzymać kartki papieru i zamienić tablicę np. na sztaludze na podręczne źródło wiedzy podczas szkoleń.

W domu biała tablica ma kilka różnych zastosować, o których warto pomyśleć. Przede wszystkim sprawdzi się w domu, gdzie jest dziecko w jakimkolwiek wieku. U najmłodszych może być źródłem zabawy – pisanie na tablicy może rozwijać wyobraźnię. Nieco starsze dzieci chętnie użyją jej jako miejsca do przyczepiania pamiątek. Sprawdza się, gdy chcemy podzielić obowiązki domowe i nauczyć dziecko odpowiedzialności – wówczas na białej tablicy umieszczamy rozpiskę z imionami domowników i podziałem zadań domowych. Nastolatek na pewno chętnie przyczepi na niej rzeczy, o których musi pamiętać. Powieszona w kuchni będzie gromadziła listy zakupów i stanowiła miejsce przekazywania drobnych, ale istotnych wiadomości reszcie domowników.

W miejscach pracy czy na szkoleniach biała tablica przydaje się do rozpisywania wspólnych ćwiczeń, np. mapy myśli. Sprawdzi się również jako miejsce, na którym wypisuje się najistotniejsze, ważne do zapamiętania informacje.