Jedni poszukują jej całe życie, inni natomiast posiadają ją od najmłodszych lat i trwają przy niej od początku do końca  - pasja, hobby, sposób na życie. Będąc facetem z tej pierwszej grupy niejednokrotnie pewnie zadawałeś sobie pytanie jakie są najpopularniejsze męskie hobby?

Siłownia

Dla jednych bezproduktywne przerzucanie ciężarów, dla innych sposób na życie. Miejsce gdzie spotyka się siła mięśni i potęga charakteru. Miejsce w którym, stawiamy i pokonujemy swoje własne granice. Siłownia stanowi świetny sposób na dbanie o zdrowie, budowanie tężyzny fizycznej i co może najistotniejsze budowanie siły swojego charakteru. Osoby wybierające to hobby, a nie tylko rekreacyjnie ćwiczące, łączy pewna szczególna cecha - nieprzerwane dążenie do założonego sobie wcześniej celu. Hobby to można śmiało polecić wzystkim facetom chcącym o siebie zadbać.

Sport

Uprawianie sportu może być doskonałym hobby dla każdego. Ogromna liczba możliwych do wyboru dyscyplin zarówno tych indywidualnych jak i drużynowych, dawka aktywności fizycznej połączona z dozą rywalizacji stanowią o sile tego hobby. Osoby lubiące samotną walkę z własnymi ograniczeniami mogą wybrać przykładowo strzelectwo, łucznictwo czy inny sport gdzie liczy się wyłącznie człowiek i jego cel. Kochający natomiast ruch, współprace, wspólne pokonywanie trudności wybiorą sporty drużynowe jak koszykówka, piłka nożna czy inne sporty uprawiane w grupie.

Motoryzacja

Większość z mężczyzn kocha wszystko co ma silnik. Motocykle, samochody, quady, im silniejsze i szybsze tym lepsze, mogą zawładnąć naszym życiem i stać się naszą życiową pasją. Czytanie o nowych rozwiązaniach, kupowanie nowych części, ich montowanie i wreszcie upragnione testowanie. Jest to tylko krótki i niesamowicie uproszczony opis tego co może nam dostarczyć motoryzacja. Każdy chcący sprawdzić czy w jego żyłach płynie benzyna, powinien chociaż raz w życiu wybrać się na tor i sprawdzić swoje umiejętności. Uwaga jednak - raz poczutej prędkości, przyspieszenia i adrenaliny nie da się zapomnieć.

Podróżowanie

Chęć poznawanie nowych ludzi, kultur i miejsc - krótkie podsumowanie cech dobrego podróżnika. Niektórym mogło by się wydawać, że jest to bardzo drogie hobby, ale w dobie internetu, tanich linii lotniczych i stron oferujących tanie noclegi wcale tak nie jest. Już za kilkadziesiąt do kilkuset złotych, przy odrobinie samozaparcia jesteśmy w stanie zwiedzić praktycznie, każdy nawet najdalszy punkt na naszym globie. Tysiące wspomnień, przywiezione pamiątki i co najważniejsze poznani ludzie to tylko nieliczne z tego co oferuję nam podróżowanie.