Kiedy zimny sezon jest już za nami, a ciepłe słońce znów zaczyna nas ogrzewać – nie wszyscy możemy się tym w pełni cieszyć. Część nieszczęśników musi się martwić o niepożądane reakcje alergiczne, które mogą wystąpić w okresie wiosennym. Cząstki, które są zbyt małe, aby można było je zobaczyć gołym okiem, są wystarczająco agresywne, aby powodować dyskomfort, jak kichanie, katar, a w konsekwencji nawet astmę. To może być bardzo niebezpieczne podczas prowadzenia samochodu. Całe szczęście istnieją takie filtry kabinowe, które oferują na to proste rozwiązanie.

Co to za filtry?

PurfluxWpływ pyłków i innych zanieczyszczeń zewnętrznych - można zminimalizować, bądź nawet wyeliminować za pomocą filtrów powietrza marki Purflux. Niemal 95% nowych pojazdów w Europie wyposażonych jest w filtry powietrza kabinowego, niezależnie od tego, czy są one już wyposażone w klimatyzację czy nie. Obecnie zapotrzebowanie na filtry powietrza ciągle wzrasta, dzięki zwiększeniu świadomości kierowców na temat zalet tego elementu chroniącego zdrowie.

Jak to działa?

Purflux to marka oferująca różne rodzaje filtrów, które chronią przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi, jak również kojąco działających na nieprzyjemne zapachy. Oferowany przez firmę tradycyjny filtr pyłków powietrza zatrzyma wszystkie cząstki większe niż 40 mikronów, w tym bakterie, pyłki i gazy spalinowe. Natomiast inny typ filtra z węgla aktywnego zatrzymuje wszystkie cząstki, a także zapachy. Ponadto filtry Purflux zmniejszają prawdopodobne stężenie szkodliwych gazów, które mogą powodować zarówno bóle głowy, jak i kaszel. Zaawansowany projekt tego typu filtra składa się z trzech warstw: jednej aktywnej warstwy węglowej, leżącej między dwiema warstwami włóknin.

Każdy z tych typów filtrów jest dostępny i łatwy do wymiany. Jednak uwaga – jeśli nie dba się o regularną wymianę filtrów powietrza kabinowego, tym są mniej wydajne i zwiększają gromadzenie bakterii wewnątrz pojazdu. To zdecydowanie zmniejsza przepływ świeżego powietrza w kabinie samochodu. W środowisku miejskim efektywność filtra zmniejsza się jeszcze szybciej, szczególnie w przypadku korków i przy niskich prędkościach.