Jeszcze kilkanaście lat temu, większość handlu odbywała się w sposób tradycyjny. Dziś rynek e-commerce rozwija się pełną parą. Na całym świecie codziennie przybywa coraz to więcej sklepów internetowych w sieci. Powstały pierwsze platformy ułatwiające ludziom założenie swojego e-biznesu, a eksperci zaczęli się wypowiadać na temat tego, jakie oprogramowanie sklepu internetowego jest najlepsze dla danej branży.

Masz wiele możliwości

Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej wyobraźni i budżetu, który masz przeznaczony na start. Twój e-biznes może mieć specjalnie stworzone grafiki oraz logo, co jest mocno wpływającym czynnikiem na jego odbiór przez klientów, a co za tym idzie na Twoją sprzedaż. O tym jakie oprogramowanie sklepu internetowego będzie Ci potrzebne, do Twojego typu asortymentu, zadecydujesz już na początku.

Open Source czy dedykowane?

Producenci programów do sklepów w sieci, prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Jedni darmowo oferują otwarte licencje, dzięki czemu dostajesz gotową receptę na sklep, który możesz rozwinąć dokupując do niego dodatkowe moduły. Przy większym biznesie, wymagającym specyficznych metod rozwoju strony Twojego sklepu, zaleca się zatrudnienie firmy lub programisty, których zadaniem będzie stworzenie Twojego e-biznesu od podstaw oraz jego dalsza kontrola i rozwój.