Adwokat - to osoba o wykształceniu prawniczym, której rolą jest obrona osoby oskarżonej podczas procesu sądowego. Nie jest to praca łatwa, prosta i przyjemna. Nierzadko sprawy sądowe bywają trudne, a korzystny jej wynik dla klienta danego adwokata jest niemalże niemożliwy do uzyskania.

Dobry adwokat jest jednak w stanie dokonać rzeczy prawie niemożliwych. Czy to adwokat z Poznania, Warszawy, czy Krakowa - niezależnie od miejsca zamieszkania i pracy, jeśli potrafi działać skutecznie, może liczyć na bardzo dobre zarobki. Każdemu przecież zależy, aby sprawa w sądzie, w której bierze udział, skończyła się dla niego jak najkorzystniej. O zawodzie adwokata marzy wielu ze studentów prawa - i niejednemu z nich udaje się później to marzenie spełnić. Droga do tego zawodu jest jednak długa - studia są trudne i wymagają dużo zaangażowania i poświęconego na naukę czasu. Wypracowanie sobie renomy dobrego specjalisty też z reguły zajmuje sporo czasu. Dopiero adwokat, który wygrał znaczną ilość spraw, może liczyć na duże zarobki i popularność wśród klientów.

Zawód adwokata istnieje od dawna i wciąż jest w społeczeństwie niezbędny i potrzebny. Często profesjonalizm adwokata jest w stanie uratować nas w niemal beznadziejnym przypadku.