Bieganie to jedna z najłatwiejszych i najbardziej dostępnych form treningu sportowego. Jedyne czego potrzebujesz do biegania to odrobiny motywacji i czasu. Oczywiście, jeśli planujesz trenować w miarę regularnie i nie chcesz narażać się na przypadkowe kontuzje, a dodatkowo zależy Ci na zwiększeniu komfortu treningu, możesz zaopatrzyć się w markowe akcesoria dla biegaczy.

Wielu producentów odzieży i obuwia sportowego, na przykład amerykańska firma UnderArmour, ma w swojej ofercie mnóstwo wysokiej klasy produktów dedykowanych biegaczom. Jakie to produkty i w jaki sprzęt warto zaopatrzyć się na start?

Najważniejsze są wygodne buty

buty do bieganiaPodstawą udanego treningu biegowego jest dobrze dobrane obuwie sportowe. Obecnie w sprzedaży znajdziesz dziesiątki różnych modeli butów do biegania, różniących się od siebie nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale i przeznaczeniem. Jeśli planujesz biegać po mieście, po chodnikach czy utwardzonych alejach parkowych, wybierz buty do biegania po twardej nawierzchni. Takie buty mają specjalną podeszwę i zwykle wyposażone są w dobry system amortyzacji, który zmniejsza obciążenie stawów i mięśni. Jeśli biegasz po górach lub w terenie, wybierz buty na szutry. Takie buty mają grubszy protektor i specjalny system zwiększający stabilność stawu skokowego, co chroni przed jego przypadkowym skręceniem. W ofercie wspomnianej firmy UnderArmour dodatkowo znajdziesz również specjalne rodzaje butów dla osób ze stopą neutralną, pronującą lub supinującą.

Odzież do biegania

Prawidłowo dobrana odzież biegowa nie powinna krępować naszych ruchów. Po drugie, nie powinna powodować nadmiernego pocenia się. Po trzecie, powinna dobrze na nas leżeć. Po czwarte, odzież powinna być wytrzymała, niepodatna na blaknięcie czy rozciąganie. Dlatego kupując odzież do biegania, warto sięgać po produkty markowe, takie jak koszulki, legginsy, spodenki czy spodnie UnderArmour. Markowa odzież sportowa wykonana jest z tkanin o specjalnych właściwościach, co przekłada się na większy komfort i na lepszą efektywność treningu biegowego.