Bardzo przydatnym gadżetem w przypadku łączenia kabli czy też różnych montaży są produkty takie jak opaska ślimakowa. Jest to jeden z bardzo przydatnych rodzajów opasek zaciskowych. Wybór różnych modeli jest bardzo szeroki i z całą pewnością znajdzie opaskę dla siebie.

Co to jest opaska zaciskowa?

opaska ślimakowaNie ma jednoznacznej definicji tego akcesorium. Większość tego rodzaju akcesoriów wyposażona jest w specjalny mechanizm zapadkowy, który sprawia, że po zaciśnięciu nie będzie się ona otwierała. W niektórych modelach opasek na ich końcach znajdują się specjalne otwory na śrubki dodatkowo wzmacniające całą konstrukcję.

Rodzaje opasek

Różnych rodzajów opasek jest naprawdę sporo, a każdy z nich cechuje się konkretnymi zastosowaniami. Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, aby umożliwić sobie wybór odpowiedniej opaski spełniającej oczekiwania. Różne materiały, z których zrobione są opaski przeznaczone do różnych kwestii.- opaski zaciskowe na wąż - stosuje się je do montażu końcówek w różnego rodzaju wężach przemysłowych. Opaski tego rodzaju muszą być niezwykle wytrzymałe i zapewniać pewność łączenia. Tego rodzaju opaski powinny być zrobione w metalu. Dodatkowo warto, aby opaski były zabezpieczone przed korozją. - opaski do przewodów elektrycznych i kabli - w tym przypadku najczęściej stosuje się opaski plastikowe lub nylonowe, tutaj nie potrzeba aż takiego poziomu zabezpieczeń. Tego rodzaju opaski nazywane są inaczej tyrtytkami i doskonale pozwalają na łączenie przewodów we wiązki. - opaski zaciskowe mini - są to opaski przeznaczone do łączenia przewodów o niewielkiej średnicy.- opaska ślimakowa - są to specjalne opaski mające bardzo szerokie zastosowanie zarówno w rolnictwie czy też ogrodnictwie, jak również wielu innych dziedzinach życia.

Opaska ślimakowa stworzona jest ze stalowej taśmy, na której znajdują dziurki. Po założeniu na element, który ma wzmacniać, przykręcana jest śruba. Dzięki temu cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała i zapewnia olbrzymią stabilność łączenia. Opaski tego rodzaju stosuje się w przypadku instalacji wodnych, gazowych czy też w motoryzacji. - opaski zaciskowe z podwójnym zamkiem - są to opaski, które doskonale sprawdzają się w przypadku łączenia elementów narażonych na działanie dużych sił odśrodkowych.- opaska otwierana - jest to specjalna opaska, która jest stosunkowo łatwa do ponownego otwarcia.

Zaletą tego rodzaju produktów jest ich niska cena oraz spora dostępność na rynku. Warto zapoznać się ze wszystkimi rodzajami tych produktów, ponieważ doskonale sprawdzają się one w swoich rolach.