Domowy warsztat powinien składać się z różnych przyrządów, które pomogą nam w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak powieszenie obrazka na ścianie. Bez sensu byłoby wołać fachowców do każdej takiej pracy, ponieważ wydatki byłyby niewspółmierne do osiągniętych korzyści. Dlatego też sprawdzamy, jakie narzędzia dobrze mieć zawsze pod ręką, by móc wykonać różne prace samodzielnie.

Elektronarzędzia

Jakich narzędzi nie może zabraknąć w domu?Dawno minęły już czasy, gdy korzystaliśmy z urządzeń napędzanych ręcznie. Dziś wszystko opiera się na silnikach elektrycznych, bądź czasami spalinowych. W domu, gdzie mamy zawsze dostęp do 230 V prądu sieciowego, wybierzemy oczywiście to pierwsze rozwiązanie. Warto więc zakupić sobie przede wszystkim wiertarkę. Jest to taki przyrząd, który powinien być pod ręką dosłownie w każdym miejscu. Za pomocą wiertarki zrobimy dziurę w ścianie pod powieszenie obrazka bądź lampy. Możemy też wiercić w metalu, drewnie i wielu innych materiałach. Według opinii, które można znaleźć w Internecie, dobrą opinią cieszą się urządzenia CMT Narzędzia są chwalone za niewygórowaną cenę, a jednocześnie dobre sprawowanie się w codziennych czynnościach. Każdy domowy majsterkowicz powinien mieć pod ręką dobrą, porządną wiertarkę, najlepiej posiadającą udar mechaniczny lub pneumatyczny. Dzięki temu przewiercimy każdy materiał, nawet popularnych w blokach z czasów PRL żelbet.

Montaż mebli

Zapewne nie raz zamawialiśmy do domu nowe meble. W obecnych czasach nie możemy liczyć na dostawę gotowych, skręconych komód, stołów czy szaf. Po pierwsze dlatego, że ciężko byłoby je wnieść, ale również z tego powodu, że taka dystrybucja bardziej opłaca się producentom. Nie dziwmy się więc, że nawet bardzo niewielkie szafki będziemy musieli złożyć samodzielnie. Tutaj przyda się wkrętarka. Dzięki niej będziemy mogli szybko wkręcić wszystkie śruby, a przy montażu mebli będą ich nierzadko setki. Dobrej jakości urządzenia mają możliwość płynnej regulacji siły wkręcania, przez co nie ryzykujemy, że coś uszkodzimy. Taką opcję mają np. wkrętarki CMT narzędzia (dostępne np. w sklepie: https://www.elima24.pl/firm-pol-1443789272-CMT.html), które zasilane są najczęściej z akumulatora, pozwalają nam na wygodną pracę również w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej 230 V.

Wiertarka i wkrętarka to podstawowy zestaw narzędzi, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Jeśli jednak lubimy większe wyzwania, np. wykuwanie bruzd w ścianach pod przewody, to dobrze będzie kupić młot udarowy, lub młoto-wiertarkę. Tutaj również dobrym wyjściem mogą być produkty CMT Narzędzia, które również czasami się przydają, to np. szlifierka kątowa, która pozwoli w łatwy sposób przecinać materiały różnego typu. O tym jednak więcej w następnych poradnikach, które ukażą się już wkrótce.