Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest jednoznaczna, ponieważ zestawy głośnomówiące, jako kategoria produktów stanowią swoisty świat sam w sobie. W większości przypadków wybór rozbija się o zakres potrzeb kierującego, a nie o przedział cenowy. Ilość oferowanych przez rynek możliwości daje każdemu kupującemu lepszą szansę na szybkie znalezienie najodpowiedniejszego wariantu.

Na co zwracać uwagę?:

- Jaki rodzaj mocowania mają zestawy głośnomówiące. Wiele zestawów z powodzeniem można przyczepić w dowolnym miejscu w aucie (dla wygody kierującego), jednak niektóre specyficzne typy dają się zamocować jedynie w ściśle określonych miejscach np. osłonie przeciwsłonecznej samochodu. Wcześniejsze zorientowanie się w rodzajach mocowania (co bywa pomijane) pozwoli na uniknięcie nieplanowanych zwrotów towaru oraz innych problemów.

[caption id="attachment_511" align="aligncenter" width="200"]Zestawy głośnomówiące w: Hurtowniagsm.com Zestawy głośnomówiące w: Hurtowniagsm.com[/caption]

- Zakres funkcji. Dookreślić swoje preferencje między zestawem głośnomówiącym, który będzie naszpikowany dodatkowymi (często niewykorzystywanymi) funkcjami, a zwykłym praktycznym rozwiązaniem.

- Mieć pewność, że wybierany zestaw głośnomówiący posiada dobrą redukcję szumów podczas rozmowy. Te trzy łatwe do zapamiętania sugestie z pewnością pozwolą każdemu planującemu zakup nowego zestawu głośnomówiącego na znalezienie najbardziej optymalnego, co do potrzeb wariantu.