Urządzanie pokoju dziecka nie należy do najłatwiejszych zadań – oprócz kwestii funkcjonalnych, o które zazwyczaj dbają rodzice, musimy uwzględnić indywidualne życzenia naszej pociechy dotyczące estetyki nowych mebli. Często trudno pogodzić obie te rzeczy, dlatego – jeśli rozpoczynacie remont lub przygotowujecie dziecięcy pokój – sprawdźcie kilka porad dotyczących wyboru właściwej szafy, a przekonacie się, że nie jest to zadanie niewykonalne.

Szafa multifunkcjonalna

Jako pierwszy przykład rozwiązania pozwalającego pogodzić dziecięce oczekiwania z rodzicielskim rozsądkiem warto przywołać szafę multifunkcjonalną. Określiliśmy ją tym właśnie mianem, aby podkreślić, że mebel ten nadaje się do wielu zastosowań. Ma część do przechowywania ubrań, szuflady na bieliznę, a także wnęki i półki przeznaczone na zabawki oraz przybory szkolne. To zabudowa, jaka sprawdzi się wszędzie, ale przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach, w których właściwe zagospodarowanie każdego metra jest bardzo istotne. Gdzie kupić tego rodzaju szafę?

W ofercie sklepów meblowych trudno znaleźć model szafy dokładnie taki, jaki będzie pasował do konkretnego pokoju. Powinniście więc skorzystać z usług stolarzy, zajmujących się wykonywaniem mebli na zamówienie. Jest to opcja nieco droższa od gotowych mebli, jednak warto się na nią zdecydować, a różnicę w cenie pomoże pokryć pożyczka gotówkowa. Do rozmowy z wykonawcą szafy warto się przygotować, aby dokładnie sprecyzować wasze oczekiwania oraz przeznaczenie przyszłej zabudowy. Przemyślcie układ półek, drążków, kolorystykę, rodzaj zamykania oraz dodatkowe elementy, takie jak oświetlenie wewnątrz.

Meble gotowe

W pokojach, w których możliwe jest zastosowanie tradycyjnych mebli, warto wybrać komplety. Zakup samej szafy będzie trudny, ponieważ dużym wyzwaniem będzie dopasowanie jej wyglądu do pozostałych elementów wyposażenia. Salony meblowe oferują dziś całe serie mebli dziecięcych i młodzieżowych, przygotowane w atrakcyjnych kolorach, które świetnie ze sobą współgrają.

Wraz z szafą zamówcie więc łóżko, stolik, biurko czy komodę, czyli wszystko, co jest niezbędne do wyposażenia pokoju dziecięcego. Pamiętajcie także, że meble dostarczane są dziś najczęściej w paczkach, a ich skręcenie jest zadaniem przeznaczonym dla klienta. Można dokupić usługę montażową, do czego zachęcamy, aby zminimalizować ryzyko pomyłki czy też uszkodzenia nowych mebli. Dodatkowe koszty związane ze skręcaniem mebli pomoże pokryć pożyczka gotówkowa.