Wielu młodych rodziców nie zamierza rezygnować z dotychczasowej aktywności fizycznej. Jazda na rowerze ze swoją pociechą – czy jest to możliwe? Co jest potrzebne, aby zabrać dziecko na wyprawę rowerową kiedy maluch jeszcze sam nie potrafi używać dwóch kółek? Dziecko może jechać z nami, pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednim sprzętem. Marka Thule jest jednym z producentów akcesoriów, który zajmuje się tworzeniem fotelików i przyczepek rowerowych. To one przydadzą się każdemu rodzicowi, który zamierza podróżować wraz z pociechą. akcesoria Thule

Akcesoria samochodowe

Kiedy nadchodzi czas na rozpoczęcie tej formy aktywności? Większość rodziców deklaruje, że rozpoczęła jazdę z dzieckiem po ukończeniu przez niego pierwszego roku życia. Najbezpieczniej jednak odłożyć to do 18 miesiąca, kiedy to mechanizmy amortyzacyjne i ruchowe są w dziecku wykształcone w wystarczającym stopniu. Druga ważna rzecz to odpowiednie wyposażenie roweru. Dawno minęły czasy, kiedy rodzice mieli do dyspozycji tylko wiklinowe koszyki montowane na kierownicę. Dzisiaj dostępne są akcesoria Thule, które zapewnią dziecku wygodę i bezpieczeństwo, a rodzicom spokój. Produkowane w tym celu foteliki i przyczepki mają swoje określone zalety, dlatego każdy użytkownik powinien wybrać model pod własne potrzeby.

Foteliki

W zależności od modelu foteliki można montować z przodu lub z tyłu roweru, na bagażniku. W przypadku tych zakładanych na tył kierowca chroni dziecko przed wiatrem w czasie jazdy. W przypadku modeli tylnych łatwiej też wchodzić i schodzić z roweru. Według fizjoterapeutów to one są bezpieczniejsze dla ciała dziecka i jednocześnie bardziej komfortowe, ponieważ dziecko siedzi lekko pochylone, co zmniejsza osiowe obciążenie kręgosłupa. Najlepsze są modele posiadające mechanizmy amortyzujące, które pochłaniają wstrząsy w trakcie jazdy.

Przyczepka

Przyczepka jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, które lubią zasypiać w czasie przejażdżki. W razie nagłego ataku drzemki dziecko ma zapewnione pełne bezpieczeństwo. Przyczepki są bardzo stabilne, a wszystkie wstrząsy zostają rozłożone równomiernie na dwie osie. Ogromnym plusem przyczepek jest ich mocowanie – nie wywracają się nawet wtedy, kiedy przewróci się rower. Ponadto, jest w niej dużo miejsca, dlatego maluch może zabrać ze sobą zabawki, jedzenie, a nawet kocyk i poduszkę. W przyczepkach można zamontować kamerkę, dzięki której możemy w trakcie jazdy kontrolować malucha za pomocą aplikacji na smartfonie. Wszyscy użytkownicy zgadzają się, że to najlepszy wybór dla tych, którzy planują częste i długie wycieczki.