Na rynku istnieje wiele modeli dronów, zarówno tych droższych, jak i tańszych. Są to modele pochodzące od uznanych firm czy też te bezfirmowe. Wybór jest skomplikowany i dlatego też warto wiedzieć, na co zwracać uwagę. Najważniejszą kwestią jest odrzucenie wszystkich dronów, w przypadku, których nie da się ustalić producenta. Taka sytuacja powoduje, że w przypadku jakiejkolwiek awarii czy też rozbicia drona, będzie problem ze zdobyciem części zamiennych takich jak śmigła, silniczki, akumulatory i wiele innych. Zwykle części zamienne od innych producentów nie będą pasowały do niemarkowych rozwiązań. Pomimo tego, że zwykle pierwszy dron może szybko się znudzić, to nie należy oszczędzać na jakości, ponieważ wówczas może znudzić się on jeszcze szybciej.

Funkcje jakie powinien mieć dobry dron?

Nawet drony dla początkujących powinny posiadać kilka ważnych funkcji ułatwiających pilotaż. Dzięki temu osoby początkujące mogą łatwiej nauczyć się latać i pilotować swój nowy nabytek. - Zawis - funkcja ta pozwala na zawieszenie drona na konkretnej wysokości. W większości przypadków funkcja ta realizowana jest przy wykorzystaniu czujnika ciśnienia atmosferycznego. Drony w większości przypadków funkcję tą aktywują po puszczeniu drążka gazu, natomiast niektóre potrzebują wciśnięcia przycisku. - Headless - jest to przydatna funkcja dla osób początkujących. Dzięki niej niezależnie od ustawienia się drona w stosunku do operatora zawsze będzie poruszał się dokładnie w ten sam sposób. Znacznie to ułatwia prowadzenie drona. - Powrót - jest to funkcja, która nie raz uratuje początkującego pilota. W przypadku utraty zasięgu bądź też wciśnięcia odpowiedniego przycisku. - Tryb czułości sterowania - dla początkujących lepiej wybrać drona, który pozwoli na łagodniejsze sterowanie. Dzięki temu zmniejszy się szanse na rozbicie się posiadanego przez siebie drona. - Autostart i Autolądowanie - lądowanie i start to jedne z najtrudniejszych manewrów w trakcie latania. Dzięki posiadaniu takiego przycisku lądowanie i startowanie staje się naprawdę banalne.

Akumulatory

Drony

W większości przypadków drony posiadają wymienne akumulatory, jednak niektóre tańsze modele mogą być pozbawione tej funkcji. W przypadku możliwości wymiany akumulatorów istnieje możliwość zabawy dłużej niż przez kilka minut. Można kupić kilka pakietów i wówczas tylko je wymieniać.

Dodatkowe kwestie

Warto zwrócić uwagę, aby wybierany dron był wyposażony nie tylko w kamerę, ale także w podgląd na żywo czy to na telefonie czy też na ekranie wbudowanym w pilota. Bardzo istotną kwestią jest także dostępność części zapasowych jak śmigła, osłonki, baterie, silniki, podwozie i pozostałe elementy drona.