Spawanie nie należy do najbezpieczniejszych czynności. Osoba wykonująca daną czynność, narażona jest niestety na wiele zagrożeń ze strony samego sprzętu, konstrukcji, jak i własnych niedociągnięć lub nawet niedbalstwa. Chcąc uniknąć nieprzyjemności i konsekwencji, należy poważnie zastanowić się nad tym, o jakich elementach koniecznie należy pamiętać. O samym sprzęcie spawalniczym można długo mówić, lecz skupmy się nieco na ochraniaczach, do których należy między innymi maska spawalnicza. Każdy na pewno kojarzy ten element, który w odpowiedniej scenografii wygląda stosunkowo drastycznie i niepokojąco. Jest jednak wyjątkowo istotnym akcesorium, o którym należy pamiętać przed każdym spawaniem.

maska spawalniczaZabezpieczenie skóry i oczu

Gdy iskry atakują z każdej strony, nie trudno jest się poparzyć. Łatwo natomiast o kontuzję, która także będzie konsekwencją dużo większych problemów zdrowotnych. Maska spawalnicza ma zadanie minimalizowania tych niebezpieczeństw, dlatego przed każdym podjęciem decyzji o działaniu, należy ją nałożyć i cieszyć się ochroną oczy, skóry i włosów. Najbardziej podstawowe modele zazwyczaj dysponują jedynie niewielką szybką z przodu i ochroną przedniej części głowy, czyli twarzy. Nie jest to duży błąd, ponieważ większość spawaczy wciąż wykorzystuję takie akcesoria i ma się doskonale, lecz jeśli wolicie czuć się bezpieczniej, lepiej wybrać ochronę całej głowy. Niesforne iskry bardzo chętnie osiądą na włosach, przypalając je lub tworząc na Waszej głowie niewielki pożar, powodując poparzenia i łysinę. Warto zwrócić uwagę na to, czy maska spawalnicza posiada na swojej szybce do oczu filtry. Wyjątkowo jasne światło nie tylko utrudnia pracę i męczy wzrok, ale także może być przyczyną wielu problemów z oczami, a nawet doprowadzić do ślepoty. Założenie maski to tylko chwila, a może uchronić Was przed wieloma nieprzyjemnościami.

Odpowiednia wentylacja

Praca mocno rozgrzewa człowieka, a wykonywanie takich obowiązków jak spawanie, z pewnością mocno wpłyną na temperaturę. Maska spawalnicza może być powodem nadmiernej potliwości i przegrzania, a biorąc pod uwagę, że chroni oczy i głowę, lepiej tego uniknąć. Produkty przygotowane przez profesjonalne marki zawsze przykuwają uwagę do tego, by zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto więc stawiać na sprawdzone i cenione rozwiązania, gdyż nie tylko zapewnią one satysfakcję, ale także komfort i bezpieczeństwo, na najwyższym poziomie. Zachęcamy do tego, by inwestować w oryginalne komponenty wyposażenia do pracy.