Temat broni powraca jak bumerang podczas masowych przestępstw z jej użyciem. Zwolennicy dostępu do broni argumentują, że posiadanie odpowiednich akcesoriów pozwoliłoby obronić się cywilów, podczas gdy zakazy i tak nie zniechęcą przestępców, którzy nabędą broń na czarnym rynku. Przeciwnicy jednak starają się powiązać dostęp do broni z większą przestępczością. Jednak ma ona znacznie szersze zastosowanie niż tylko obronne. Wiele osób używa jej także w celach kolekcjonerskich, myśliwskich, czy sportowych. W zależności od typu aktywności fizycznych trzeba wybrać odpowiedni asortyment. Wybierając broń, ważne jest, aby dopasować ją pod względem parametrów. Optymalny pistolet powinien mieć właściwą wagę, a także długość oraz rodzaj amunicji. Co więcej, duże znaczenie robi funkcjonalność, a także marka dodająca prestiżu i pozwalająca poczuć się jej użytkownikowi, jak na dzikim zachodzie.

Rewolwer czarnoprochowy jak na dzikim zachodzie

colt cattleman

Bardzo popularnym asortymentem są rewolwery czarnoprochowe. Jest to broń ręczna, charakteryzująca się wystrzeleniem pocisku wskutek prochu ulegającemu spaleniu. Obecnie jest to jednak agregat w dużej mierze historyczny. Co ciekawe, w Polsce można go uzyskać bez żadnych specjalnych zezwoleń. Spowodowane jest to faktem, że broń ta została wyprodukowana do 1885 roku. Najczęściej posługują się nią osoby spędzające czas na strzelnicy. Jest to optymalne rozwiązanie dla początkujących. Żeby z niej strzelać, należy wcześniej zaopatrzyć się w proch oraz kapiszony. Ponadto, potrzebne są słuchawki oraz rękawice, a także warto zainwestować w specjalne środki czyszczące - np. olejki i spraye. Aby naładowanie pistoletu przebiegało znacznie szybciej i wygodniej, można też zaopatrzyć się w specjalną ładownicę do kapiszonów.

Dobry rewolwer czarnoprochowy

Bardzo uniwersalny jest Colt Cattleman. Jego geneza sięga już wieku XIX. Cieszył się on uznaniem szczególnie wśród farmerów, broniących swoich posiadłości, stróżów prawa, czy łowców głów. Jednak równie chętnie korzystali z niego przestępcy. Materiałem potrzebnym do wykonania pistoletu Colt Cattleman, jest mosiądz. Zaletą tego pistoletu jest sześciostrzałowy bęben, który umożliwia bardzo łatwe i szybkie strzelanie. Unikalny czarny kolor nadaje elegancji i estetyki każdemu jego użytkownikowi. Jednocześnie niewielka waga i rozmiary - 7,5 cala sprawią, że może dopasować się do każdej dłoni. Broń można zakupić w sklepach z artykułami militarnymi i obronnymi z możliwością dowozu przez kuriera bezpośrednio do domu.