Smartfony marki Apple wyróżniają się jakością wykonania, wydajnością, a ponadto szybkością działania. O taki sprzęt trzeba się dobrze zatroszczyć. Ważna jest zatem inwestycja w odpowiednie szkło hartowane, a także etui. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze szkła hartowanego?

Cechy charakterystyczne obudowy smartfona iPhone 7

szkło hartowane iphone 7

Podkreślić należy fakt, że uwzględniając różne aspekty smartfon iPhone 7 pod wieloma kwestiami jest bezkonkurencyjny. Jednakże należy niestety przyznać, że obudowa urządzenia nie jest trwała. W związku z tym koniecznie trzeba w tym przypadku zastosować ochronę pod postacią szkła hartowanego. Warto także nabyć etui, które będzie stanowiło istotne zabezpieczenie przed zadrapaniami. Przy wyborze odpowiedniego szkła trzeba uwzględnić kilka parametrów.

Jakie cechy powinno mieć szkło hartowane do określonego smartfona?

Szkło hartowane do iPhone 7 powinno mieć wymiary umożliwiające pokrycie całego ekranu urządzenia. Co więcej, musi wyróżniać się właściwą twardością oraz grubością. Gdy dokona się złego wyboru, może to przyczynić się do obniżenia jakości wyświetlacza. Powłoka ochronna powinna zakrywać cały ekran. Takie rozwiązanie sprawi, że nie będzie ona się odznaczała. Co więcej, dzięki temu zadba się o ochronę przed zadrapaniami na brzegach urządzenia. Istotnym parametrem jest także grubość oraz twardość powłoki. W przypadku pierwszego elementu, wystarczy już około 3 mm, aby sprzęt chroniony był przed konsekwencjami wynikającymi z upadku na twarde powierzchnie. W odniesieniu do drugiego parametru 9H zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed zarysowaniami. Dobre szkło hartowane do iPhone 7 wyposażone jest w specjalne ściereczki bądź naklejki służące do oczyszczania ekranu przed założeniem elementu ochronnego.

W jaki sposób należy zamontować szkło hartowane na telefon?

Aplikacja szkła hartowanego na telefon nie należy do czynności skomplikowanych. Bardzo szybko można poradzić sobie z określonym zadaniem. Należy postąpić zgodnie z zaprezentowaną poniżej instrukcją. W pierwszym kroku trzeba dokładnie oczyścić ekran z zabrudzeń oraz kurzu. W tym celu można wykorzystać ściereczkę bądź naklejki. Istotną kwestią jest to, żeby ruchy wykonywane były w jednym kierunku. Dzięki temu uniknie się niepotrzebnych smug. Zakupione szkło hartowane  iPhone 7 należy przyłożyć do powierzchni ekranu. Trzeba je właściwie wypozycjonować, gdyż musi być dostosowane do wymiarów ekranu. Gdy usunie się folię pełniącą funkcje zabezpieczająca, powłoka ochronna powinna łatwo przykleić się do urządzenia. Trzeba jeszcze usunąć wszelkie pęcherzyki powietrza przez lekkie dociśnięcie powłoki do telefonu.