W momencie, gdy chcemy się zorientować, jakie są najlepsze akcesoria do palenia, mamy nie lada zagwozdkę — w końcu ilu palaczy, tyle opinii. Pośród rozmaitych wypowiedzi na forach i blogach znaleźć możemy prawdziwe elaboraty na temat tego, dlaczego jeden sposób palenia lepszy jest od drugiego. Kwestia wyboru sposobu palenia i co za tym idzie doboru odpowiednich akcesoriów, jest tak naprawdę o wiele prostsza, niż nam się wydaję. Wszystko zależy bowiem od okoliczności, w jakich aktualnie się znajdujemy, lub w jakich planujemy palić.

Palenie w grupie

lufka szklana

Tutaj znakomicie sprawdzi się bongo. Rozpalenie bongosa w grupie znajomych zawsze spotka się z wybuchem euforii i sprawi, że impreza wejdzie na wyższy level. Nic w końcu nie integruje tak mocno, jak siedzenie w kółeczku i wspólne palenie z bonga. To popularne akcesorium wybierać możemy pod kątem wielkości i kształtu. Proste modele kosztują zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, a te najbardziej skomplikowane i wymyślne — nawet kilka tysięcy. Tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od stanu naszego portfela, bowiem możliwości są praktycznie nieograniczone. Jeśli mowa już o szkle, to kolejnym akcesorium, jakie przyda nam się do palenia, (tym razem już w zdecydowanie innych okolicznościach) jest lufka szklana.

Palenie na szybko

Jeśli jesteśmy w drodze, znajdujemy się aktualnie poza domem lub wręcz przeciwnie — jesteśmy u siebie, ale nie chce nam się bawić w rozpalanie bongosa — najlepszym rozwiązaniem jest będąca swoistym klasykiem lufka szklana. Sprzęt bardzo prosty w obsłudze i podobnie do bonga mający różne kształty, kolory i wielkości. Lufka szklana przeznaczona jest jednak do palenia samemu, przez co znajduje się na o wiele niższej półce cenowej niż jej większy kolega. Ceny szklanych lufek wahają się od kilkudziesięciu groszy w przypadku najprostszych modeli, aż do kilkudziesięciu złotych, gdy mowa o ekstrawagancji.

Palenie w domu

Tutaj znakomite będą bibułki — potocznie zwane bletkami. Możemy je zakupić w zestawie z filtrem lub bez, a także w formie neutralnej albo smakowej. Dostępne są również bibułki z nadrukiem. Popularne wśród palaczy są także bibułki tytoniowe, które nie wymagają jego dodatkowego wkładu i są rozwiązaniem bardzo praktycznym i niezwykle aromatycznym, jeśli chodzi o efekt końcowy. Przygotowanie się do palenia w bibułkach wymaga jednak odrobinę więcej czasu i zaangażowania niż lufka szklana, więc ten sposób polecany jest do wykonywania albo samemu, na spokojnie w domu, albo na imprezie w gronie znajomych. Cena w zależności od stopnia wymyślności — od kilku do kilkudziesięciu złotych.