Witryny chłodnicze są nieodzownym elementem wyposażenia zarówno w gastronomii, jak i sklepach z żywnością. Co więcej, wykorzystywane są także w aptekach oraz wszędzie tam, gdzie oferowane są napoje chłodzące. Na co warto zwrócić uwagę kupując witrynę do swojej firmy podpowie ten artykuł.

Najważniejsze cechy witryn chłodniczych

Bez wątpienia witryny chłodnicze łączą ze sobą dwie niezmiernie ważne z punktu widzenia sklepu, gastronomii czy innych punktów handlowych cechy witryny oraz chłodni. Z jednej strony jako witryny służą do eksponowania towarów – więc mają  duży wydźwięk marketingowy, z drugiej strony są chłodziarkami, których zadaniem jest utrzymanie odpowiednio niskiej temperatury, zapewniającej optymalne warunki do przechowywania produktów czy towarów.

Kupując witryny chłodnicze warto zwrócić uwagę na szereg cech, które powinny posiadać. Bez wątpienia istotną właściwością jest wielkość oraz pojemność witryny oraz jej estetyczny wygląd. Należy pamiętać, że będzie ona miejscem prezentowania towarów – temu między innymi służą przeszklone drzwi, więc musi prezentować się odpowiednio dobrze, aby zachęcać klientów do korzystania z ulokowanych w niej towarów. Ważnym elementem są także dane techniczne obejmujące rodzaj chłodzenia (grawitacyjne czy wymuszone), zakres temperatur oferowanych przez chłodziarkę, warunki w jakich może pracować (witryny chłodnicze mogą być przystosowane do pracy w warunkach pokojowych – to znaczy w temperaturze nie przekraczającej 25 oC; taki sprzęt nie będzie się nadawać na przykład do wykorzystania do chłodzenia napojów na zewnątrz pomieszczeń). Wygodna jest także opcja samodzielnego odszraniania.

Rodzaj witryn chłodniczych

Typowe witryny chłodnicze mają postać szaf chłodniczych z przeszklonymi drzwiami umożliwiającymi pokazanie towarów. Niezmiernie popularne są także witryny ekspozycyjne chłodnicze, które przeznaczone są głównie do prezentacji wyrobów cukierniczych. Ciekawym rozwiązaniem jest witryna chłodnicza mająca postać szafy chłodniczej otwieranej z dwóch stron, co znacznie ułatwia ekspozycje oraz sprzedaż na przykład ciast.

Dodatkowe informacje znajdziesz tu: http://eladex.com.pl/Witryny-chlodnicze-cabout-pol-74.html.