Na naszych oczach zachodzą ogromne zmiany w społeczeństwie, nasi dziadkowie nie myśleli o czymś takim jak internet, nasi ojcowie bali się kupować w sieci ze względu na możliwą kradzież a my czasami wręcz nie wyobrażamy sobie życia bez zakupów w sieci. Odpowiadając więc na pytanie, tak warto kupować w sieci, ponieważ niesie to za sobą wiele profitów.

Przede wszystkim możemy kupować rzeczy bardzo często niedostępne w naszym regionie, wiele sklepów oferujących mocno specyficzne produkty jak np. rękodzieła czy książki w językach obcych w małym miasteczku nie kupimy, podczas gdy w sieci sklepów oferujących takie produkty jest wiele. To samo jeżeli chodzi o internetowy sklep z częściami samochodowymi, jeżeli mamy samochód ściągany ze Stanów Zjednoczonych to bardzo często mamy problem z dostępnością jakiś części w razie popsucia się.

Jest to proste do wyjaśnienia, ponieważ obecnie z różnych powodów ściągamy bardzo mało samochodów z USA więc analogicznie gdy nie ma popytu to nie ma także podaży. Natomiast gdy mieszkamy w Rzeszowie to możemy używając przenośni odwiedzić internetowy sklep z częściami samochodowymi ze Szczecina i tam nabyć części, które są nam niezbędne do złożenia samochodu.