Renomowany producent części do kosiarek Stihl

Co czyni z marki Stihl prawdziwego lidera, jeśli chodzi o produkcję części do kosiarek? Przede wszystkim bogate doświadczenie technologiczne, które pozwala firmie bezustannie tworzyć nowe patenty wysokiej jakości. Na pozycję lidera zasłużyła ciągłym rozwojem i przede wszystkim wzorowymi produktami do pielęgnacji naturalnych przestrzeni.

Historia firmy

Firma powstała w niemieckim Stuttgarcie, gdzie Andreas Stihl założył swoje pierwsze przedsiębiorstwo na początku w formie biura inżynieryjnego. Za oficjalny rok założenia uznaje się 1926. Początkowo wyroby koncentrowały się na potrzebach osób pracujących w leśnictwie, m.in. wielofunkcyjne piły elektryczne. Pierwszym głośnym sukcesem firmy Stihl były przenośne piły spalinowe, które były eksportowane w ogromnych ilościach do kilkudziesięciu krajów.

Następnie przez kolejną dekadę marka zaprojektowała kilkanaście popularnych modeli pił łańcuchowych. W latach osiemdziesiątych poprzedniego wieku do oferty Stihl dołączyły dmuchawy ogrodowe i myjki ciśnieniowe. Niedługo potem rozpoczęła się produkcja narzędzi do przycinania żywopłotów oraz części do kosiarek. Obecnie firma coraz odważniej wprowadza w pełni zautomatyzowane narzędzia ogrodowe. Dysponuje interesującymi rozwiązaniami technicznymi z zakresu kos mechanicznych i pilarek. Od momentu założenia przedsiębiorstwo wytwarza nie tylko komponenty do własnych narzędzi, ale działa także jako autor podzespołów stosowanych w produktach innych marek.

Pierwszorzędne kosiarki

Jako producent części do kosiarek firma nieprzerwanie rozwija i rozszerza swoją działalność od ponad dwóch dekad. Jej najnowszym wynalazkiem są automatyczne kosiarki, które są w rzeczywistości małymi robotami, np. model Stihl iMow RMI 632. Oczywiście marka nadal dba także o solidny asortyment do bardziej konwencjonalnych produktów. Wśród części do kosiarek podpisywanych logo firmy Stihl znajdziecie między innymi elementy zapłonu, filtry powietrza i paliwa, wytrzymałe przewody oraz głowice. W sprzedaży można natknąć się na akcesoria przydatne podczas koszenia, np. kaski ochronne tej niemieckiej firmy. Dodatkowo oferuje jako producent środki do konserwacji kosiarek oraz kilku innych typów narzędzi ogrodowych.

Rodzina produktów oferowanych przez Stihl chętnie wybierana jest nie tylko przez prywatnych amatorów pięknych ogrodów, ale służy także często profesjonalnym służbom miejskim, które zajmują się pielęgnacją zieleni w parkach i na skwerach. Wszystkie grupy odbiorców bez względu na wykonywane zadania chwalą sobie niezawodności części produkowanych przez to renomowane przedsiębiorstwo.