Dobrej jakości odzież wojskowa, to przede wszystkim funkcjonalność. Wie o tym każdy ale... no właśnie - na czym ta funkcjonalność ma polegać?

Dlaczego odzież wojskowa jest funkcjonalna?

1. Dzięki swej wytrzymałości. Zarówno mundury, jak też klasyczna odzież taktyczna charakteryzują się ogromną wytrzymałością i odpornością na przetarcia i rozerwania.

2. Odzież wojskowa to również duża liczba przydatnych kieszeni, pasków i zapięć. Dzięki nim, można w niej przechować najistotniejsze rzeczy od noży, przez broń a na prowiancie kończąc.

3. O funkcjonalności odzieży wojskowej decyduje też możliwość jej wykorzystania w każdych warunkach pogodowych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są tu różnego rodzaju podpinki, które można zdejmować gdy jest cieplej.

4. Odzież wojskowa winna być również w pewnym stopniu odporna zarówno na wilgoć, jak też - na zabrudzenia. W ten sposób, znacznie przedłużamy jej funkcjonowanie i tym samym - żywotność.

5. Istotna jest też termoaktywność - czyli przystosowanie odzieży wojskowej różnych typów do konkretnych warunków temperaturowych, w połączeniu z odpowiednią wentylacją. Odzież roboczą znajdziesz w wielu sklepach internetowych, np.: http://milworld.pl/pol_m_Odziez-151.html