Uszkodzony przewód zasilacza (przewód łączący zasilacz z laptopem) to jedna z najczęstszych usterek, z jaką borykają się użytkownicy komputerów przenośnych. Wystarczy chwila nieuwagi, by przeciąć cieniutki przewód zasilania lub go ukręcić. Bardzo często psują się również wtyki, które przez przypadek możemy zgnieść lub wygiąć, co uniemożliwi podłączenie laptopa do źródła zasilania. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków, nowy zasilacz do laptopa niewiele kosztuje, a zatem jego wymiana nie powinna nadszarpnąć nawet skromnego, studenckiego budżetu. Pomijając oryginalne zasilacze Apple, nowy zasilacz do laptopa może kosztować od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Poza tym, jeśli chcemy zaoszczędzić, nikt nie zmusza nas do zakupu oryginalnego produktu. W ostateczności zawsze możemy kupić tańszy zamiennik.

Zasilacze ze sklepu

Większość dużych sklepów z elektroniką użytkową, ma w swojej ofercie oryginalne zasilacze do popularnych na polskim rynku modeli laptopów wielu znanych marek. Oryginalny zasilacz często można zamówić także bezpośrednio ze strony producenta konkretnego laptopa. Jeśli interesują nas tańsze zamienniki, szukamy sklepów komputerowych, przede wszystkim tych internetowych. Takie sklepy dysponują zwykle szerszym asortymentem, jeśli chodzi o części i podzespoły komputerowe. Dzięki temu, użytkownicy starszych i mniej popularnych modeli laptopów, wciąż mogą liczyć na znalezienie zasilaczy pasujących do ich laptopów.

Zasilacze z aukcji internetowej

Niekiedy możemy trafić na używany, ale wciąż sprawny zasilacz do laptopa oferowany na jednej z wielu aukcji internetowych. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą popularnych w Polsce serwisów aukcyjnych. Co ciekawe, w tego typu serwisach coraz częściej sprzedawane są również fabrycznie nowe produkty. Po prostu większość dużych sklepów umieszcza swoją ofertę również w tego typu serwisach. Jeśli zależy nam na jak najniższej cenie za zasilacz do laptopa, to w portalach aukcyjnych zwykle znajdziemy najtańsze modele urządzeń tego typu.