Dobra widoczność w samochodzie to jeden z najważniejszych elementów bezpiecznej jazdy. Trudno bowiem uniknąć znajdującego się na drodze zagrożenia, jeśli go po prostu nie zobaczymy.

Większość kierowców zdaje sobie z tego oczywiście sprawę. Co jednak zaskakujące mało który wymienia wycieraczki samochodowe w swoim samochodzie. I o ile w piękny i słoneczny dzień zużyte wycieraczki nie będą problemem, o tyle podczas ulewy lub śnieżycy nie będą w stanie dokładnie odprowadzić wody, ograniczając i tak już bardzo słabą widoczność.

Dbanie o to, żeby nasze wycieraczki samochodowe były w dobrym stanie jest bardzo proste. W zasadzie sprowadza się ono tylko do kupowania sprawdzonych, markowych płynów do spryskiwaczy i regularnego wymieniania wycieraczek, których czas eksploatacji wynosi przeważnie około pół roku. W zimie warto także pamiętać o tym, aby w przypadku, gdy wycieraczki samochodowe przymarzną do szyby, nie odrywać ich na siłę. Najlepiej poczekać, aż same odmarzną lub ewentualnie spryskać je odmrażaczem.

Zobacz więcej na stronie ABCWycieraczki.pl.