Choć używane części samochodowe kuszą atrakcyjną ceną, to jednak ich zakup zawsze obarczony jest dość dużym ryzykiem. Nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, czy taka część nie ma wewnętrznych, niewidocznych gołym okiem uszkodzeń i czy nie rozleci się po kilku dniach/tygodniach jej eksploatacji. W przypadku niektórych modeli samochodów sam koszt naprawy jest na tyle wysoki, że nie warto ryzykować, kupując używane części lub części z niepewnego źródła. Doskonałym tego przykładem mogą być części do Jaguara. Te najlepiej kupować w dobrze zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych, które mają konkurencyjne ceny i gwarantują dostawę części oryginalnych, fabrycznie nowych, co zawsze potwierdzone jest paragonem lub fakturą na życzenie klienta. Czy są jeszcze inne powody, dla których części lepiej kupować w sklepach, a nie u sprzedawców indywidualnych?

Wiesz co kupujesz!

Decydując się na zakupu przez internet, np. http://www.gsp24.com/czesci-jaguar.html masz zawsze pewność dostawy produktu zgodnego z opisem, części fabrycznie nowej, przynajmniej w teorii wolnej od wad i uszkodzeń. Oczywiście nie ma świata idealnego i zawsze mogą pojawić się jakieś problemy, ale w tym przypadku masz gwarancję na zakupiony towar. Jeśli kupiłeś nową część do Jaguara i okaże się, że dostaniesz inny produkt, niż zamówiłeś, nie będziesz miał najmniejszego problemu z jego zwrotem. Poza tym kupując przez Internet, masz aż 14 dni na zwrot zamówionego towaru bez podania przyczyn takiego zwrotu.

Możliwość zwrotu towaru

To jak już wcześniej zostało wspomniane, wielka zaleta zakupów w oficjalnych, legalnie działających sklepach motoryzacyjnych, również tych, które swoją działalność prowadzą za pośrednictwem sieci internetowej. W przypadku zakupu używanej części do Jaguara w teorii otrzymasz od sprzedawcy tzw. gwarancję rozruchową, ale zwykle jest ona bardzo krótka i jeśli część okaże się wadliwa, możesz mieć problem z odzyskaniem włożonych w jej zakup pieniędzy.

Darmowa wysyłka i zniżki dla stałych klientów

Dużą zaletą zakupów w większych sklepach motoryzacyjnych jest możliwość skorzystania z opcji darmowej dostawy części samochodowych. Jeśli zamawiasz części do Jaguara lub innego auta i ich wartość przekroczy określoną kwotę pieniędzy, to sklep pokrywa koszty wysyłki, co oczywiście automatycznie przekłada się na mniejszy koszt zakupu. Praktycznie wszystkie sklepy i hurtownie motoryzacyjne oferują również spore rabaty cenowe dla swoich stałych klientów. W przypadku klienta indywidualnego może być ciężko o uzyskanie takiej zniżki, ale jeśli zdecydujemy się na zamówienie części przez warsztat samochodowy, który takim rabatem już dysponuje, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić – szczególnie gdy musimy kupić drogi podzespół lub większą ilość części.