Choć wielu osobom wydaje się, że klasyczna kultura wysoka jest dziś w zaniku, to jednak okazuje się, że niekoniecznie tak właśnie jest. Nawet Teatr Wielki, który uznawany jest za prekursora, ale jednocześnie i sporego tradycjonalistę w rozmaitych sprawach, przeżywa powtórną młodość za sprawą zainteresowania młodszych pokoleń kulturą wysoką.

Za zainteresowaniem tym idzie jednak konieczność dostosowania oferty w taki sposób, aby stanowiła interesujący obiekt także dla tych właśnie młodych ludzi. Sprawdźmy, jak Teatr Wielki radzi sobie z przyzwyczajeniem do nowych metod sprzedaży i nabywania biletów, a także, jakie ulgi spotkają nas w tym temacie.

teatr wielki

Dłuższe godziny działania kas

Dla osób, którym zwykły zakup w kasie nie sprawia problemu, zostały przygotowane wydłużone godziny działania kas biletowych. Teatr Wielki oferuje teraz przez większość roku możliwość kupienia biletów w kasach przez cały tydzień, w godzinach dogodnych nawet dla osób pracujących na pełen etat. Niezwykłą wygodą jest również to, że płacić można zarówno gotówką, jak również kartą, czy też prosić o wystawienie faktury VAT dla firm.

Kupowanie biletów online

Niezwykle przydatnym urozmaiceniem jest możliwość kupowania biletów online. To właśnie z takiej metody zakupu biletów najczęściej korzystają młode osoby, decydując się po prostu na prostsze zamawianie biletów na dane wydarzenia. W ten sposób bez wychodzenia z domu można zamówić bilet na dane wydarzenie w Teatrze Wielkim, wybierając sobie miejsce na widowni oraz płacąc przez płatności internetowe. Jest to wygodne z jeszcze jednego względu: choć istnieje możliwość wydrukowania biletu, który po zakupie znajdzie się na poczcie internetowej, to można również przy wejściu na salę pokazać jedynie specjalny kod kreskowy, np. na tablecie czy smartfonie.

Rezerwacje i zniżki

Warto wiedzieć również, że istnieje możliwość rezerwowania biletów – w takim przypadku termin płatności ustalany jest indywidualnie, a pieniądze przesyłane na konto bankowe. Co więcej, dodatkowo Teatr Wielki wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zorganizowanych grup, dając im możliwość skorzystania z korzystnych zniżek na bilety grupowe. Miejsce dla siebie po obniżonej cenie – w wysokości wejściówki na dane wydarzenie – znajdą również osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Kupno biletów w Teatrze Wielkim zostało stanowczo uproszczone, dlatego coraz chętniej witają w nim młodzi ludzie. To świetny krok na drodze do zainteresowania młodych pokoleń kulturą wysoką i jej owocami.