W poszukiwaniu prostej spawarki do zastosowań domowych, najlepiej skupić się na segmencie urządzeń inwertorowych tj. spawarka Magnum Snake 200P. Po pierwsze, urządzenia tego typu są znacznie lżejsze od klasycznych spawarek transformatorowych i prostowników spawalniczych. Po drugie, mogą być zasilane prądem jednofazowym, a zatem wystarczy podłączyć je do zwykłego gniazdka elektrycznego. Po trzecie, dzięki funkcji HOT START rozpoczęcie spawania jest zwykle znacznie prostsze niż we wspomnianych wcześniej spawarkach innych typów. Po czwarte, spawarki inwertorowe potrafią zapewnić lepszą stabilizację napięcia, dzięki czemu mogą być zasilane z agregatów prądotwórczych czy podłączane do długich przedłużaczy. W końcu po piąte, są urządzeniami wysoce wydajnymi energetycznie, co w przypadku drobnych prac warsztatowych lub zastosowań typowo hobbystycznych może mieć duże znaczne dla ich statystycznych użytkowników.

Prosta spawarka inwertorowa tj. Magnum Snake 200P powinna być urządzeniem przystosowanym do spawania ręcznego metodą MMA, czyli elektrodami otulonymi o różnych średnicach, bez konieczności używania w czasie spawania dodatkowych butli z gazem ochronnym (obojętnym lub aktywnym). Jednocześnie taka spawarka powinna zapewniać także możliwość wykonywania profesjonalnych spawów metodą MIG/MAG, a jeśli zależy nam na wykonywaniu wysokiej jakości łączeń w stalach wysokostopowych lub w aluminium, także metodą TIG. W praktyce, do zastosowań ogólnych, na przykład do spawania stali konstrukcyjnych zwykłych, zupełnie wystarczające będą klasyczne elektrody otulone. Spawarka Magnum Snake 200P obsługuje szeroki przekrój elektrod tego typu – od elektrod o średnicy 2mm do elektrod o średnicy 4mm.

Dobrej jakości spawarki inwertorowe powinny być wyposażone w kilka funkcji ułatwiających spawane. Pierwszą z nich jest funkcja HOT START, czyli możliwość chwilowego zwiększenia prądu na elektrodzie w celu jej szybszego rozgrzania i rozgrzania materiału, który zamierzamy spawać. Druga funkcja to ANTI STICK. Jest to funkcja, która chroni przed przywarciem elektrody do materiału spawanego. Trzecia z przydatnych funkcji to ARC FORCE, czyli możliwość automatycznego zwiększania prądu przy skracaniu łuku elektrycznego. Wspomniana wcześniej spawarka Magnum Snake 200P posiada dwie pierwsze funkcje, co stawia ja w szeregu urządzeń idealnych do zastosowań półprofesjonalnych, domowych i warsztatowych. Ze względu na zastosowane chłodzenie, wymieniona spawarka charakteryzuje się wysoką efektywnością działania i długim cyklem pracy, co jeszcze bardziej zwiększa jej atrakcyjność jako produktu przeznaczonego do zastosowań amatorskich.

Na stronie Eltrex.net.pl znajdziesz ofertę urządzeń spawalniczych.