Prawidłowo dopasowany portfel męski

Niezmiennie od wielu lat jedną z pierwszych myśli, która przychodzi do głowy, kiedy trzeba kupić mężczyźnie prezent, jest elegancki, skórzany portfel męski. Taki podarunek jest uniwersalny i przyda się każdemu, a w dodatku jest dobry na każdą okazję. Można go podarować zarówno mężowi czy chłopakowi, jak i członkom rodziny lub kolegom z pracy.

Mnogość stylów i rodzajów

Jeżeli zastanawiasz się, jaki model kupić, najpierw pomyśl jaka jest osoba, którą chcesz obdarować. Portfele męskie są dostępne w ogromnej ilości różnych typów, kolorów i wzornictw. Dla kogoś, kto na co dzień nosi ciemny garnitur, najlepszy będzie jeden z wielu klasycznych modeli z czarnej skóry. Dla żywiołowego ekscentryka, noszącego kolorowe swetry, warto rozważyć taki o odważniejszym kolorze. Ekologiczny aktywista preferujący zdrowy styl życia dla odmiany na pewno doceni skórę ekologiczną.
Skóra naturalna to materiał, który cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością i trwałością. Egzemplarz dobrej firmy, porządnie szyty i dopasowany może służyć przez bardzo wiele lat. Ich ponadczasowy wygląd sprawia, że skórzane portfele męskie nigdy nie wychodzą z mody. To po prostu klasyka, która nie ma prawa się znudzić niezależnie od sezonowych, modowych zmian.

Prawidłowo dopasowany portfel męskiWielkość i rodzaj ma znaczenie

Zdecydowana większość panów na co dzień nie nosi przy sobie żadnej dodatkowej torby ani plecaka. Z tego powodu portfel dla mężczyzny nie może być zbyt kompaktowy. Powinien być wystarczająco pojemny i funkcjonalny, by dawało się w nim pomieścić nie tylko wszystkie dokumenty i karty płatnicze, ale także banknoty i bilon. Z drugiej strony, panowie nie są zwolennikami zbyt dużych form i nie noszą przy sobie wielu rzeczy. Portfel ma się zmieścić w kieszeni spodni, więc nie może być duży i zajmować wiele miejsca. Wybierając, kieruj się tym, by dawało się go na co dzień komfortowo używać.
Kolejną istotną kwestią jest rodzaj zapięcia. Portfele męskie zapinane są często na zatrzask, ale nawet bardzo eleganckie modele bywają zaopatrzone w zamek błyskawiczny. Często spotyka się też niewielkie, magnetyczne klipsy. Warto rozejrzeć się za takim, w którym zapięcie nie jest na pierwszy rzut oka widoczne, ale zagwarantuje, że monety ani cenne karty nie wypadną.
Kolor jest sprawą bardziej indywidualną. Najczęściej spotykane barwy to czarny i brązowy, pojawiają się też portfele granatowe albo szare. Żywszą kolorystykę spotyka się znacznie rzadziej, ale i jaskrawe portfele nie są niemożliwe do kupienia. Wszystko zależy tutaj od preferencji pana, któremu chce się sprawić prezent i od naszej inwencji.