Posiadanie przydomowego ogródka to nie jedynie sama radość, lecz także przymus dbania o niego. Trawnik potrzebuje systematycznego przystrzyżenia, więc potrzebnym narzędziem w każdym gospodarstwie domowym jest kosiarka. Dużo właścicieli niewielkich trawników sądzi, że odpowiednia do właściwego przycinania zieleni jest wykaszarka, to przecież fałszywe założenie. Urządzenie to może posłużyć do pielęgnacji ciężko dostępnych miejsc, natomiast całość winno się skracać tradycyjnymi kosiarkami. Jaka kosiarka spalinowa w gospodarstwie domowym będzie w związku z tym najlepsza?

Kosiarka spalinowa - czemu spalinowa?

Czy kosiarka spalinowa przyda się w gospodarstwie domowym?Na rynku dostępnych jest parę typów kosiarek, natomiast podstawowy podział obejmuję kosiarkę spalinową, ręczną i elektryczną. W wypadku, gdy nie dysponujemy dużych obszarów trawnikiem, kosiarka spalinowa będzie najdoskonalszym doborem. Przede wszystkim dlatego, iż jest niezwykle bezpieczna w wykorzystaniu. Nie musimy zmagać się z ciągnącymi się przewodami, jakie efektywnie uniemożliwiają pracę. Mnóstwo osób zastanawia się nad tymże, czy zakupić kosiarkę niewielką lub może dodać trochę więcej pieniędzy oraz kupić narzędzie większe. Większa kosiarka zawsze będzie doborem lepszym.

Kosiarki spalinowe do wysokiej trawy oraz na nierówny obszar

Kosiarki spalinowe zapewniają przycinanie wysokiej i wilgotnej trawy, natomiast również pracę w górskim obszarze. To narzędzia sprawdzi się właściwie w dowolnym ogrodzie oraz przy dowolnej przestrzeni działki – od niewielkich ogródków przy domach jednorodzinnych aż po mniejsze nieruchomości. Niejednokrotnie są zaopatrzone w silnik, nie należy ich zatem popychać podczas koszenia większych przestrzeni.

Kosiarka spalinowa z napędem. Jaką wybrać?

Dobór kosiarki do trawnika to trudna sprawa, zwłaszcza gdy nie masz ogromnego doświadczenia. Spalinowa, elektryczna, z silnikiem lub bez, z mulczowaniem, natomiast może z siedzeniem? Jaką dobrać? Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby, natomiast przede wszystkim jaki masz ogród. Gdy przed Twoim domem jest jedynie parę metrów trawnika, czasem starczy prosta podkaszarka, bądź kosiarka elektryczna.

Kosiarki spalinowe są dość tanie - elektryczne mają jeszcze niższe ceny

Koszt kosiarki spalinowej waha się pomiędzy 600 natomiast 1500 zł. Gdy trafisz natomiast na odpowiednią promocję, za standardowy typ takiego sprzętu uda ci się dać jeszcze mniej. Przed nabyciem kosiarki spalinowej należałoby jednak rozważyć, na jakiej posesji będzie ona stosowana. Jeśli mieszkasz na obszarze górskim, lepiej zainwestuj w kosiarkę z silnikiem. Zdecydowanie uprościsz sobie pracę przy takim działaniu – łatwiej wbijesz ostrze pod górkę.